AtrakcjeMiasto Przemyśl

Przemyśl i jego atrakcje: Rynek

Przemyśl i jego atrakcje: Rynek

Wizyta na rynku w Przemyślu może każdemu z nas sprawić wiele radości. To ciekawe miejsce dla spragnionych wypoczynku oraz dla tych, którzy w czasie wycieczki po mieście chcą się zapoznać z jego najciekawszymi zakątkami. Co można tutaj zobaczyć? Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?
Rynek, którym może się pochwalić Przemyśl, to przede wszystkim miejsce o ciekawej przeszłości. Plac ten zaczął się tworzyć już w XIV wieku. To w tym okresie zaczęły powstawać pierwsze budowle w tej części miasta. Wiadomo, że początkowo przy rynku dominowała parterowa zabudowa. Typowe były tu domy z podcieniami, z których bardzo chętnie korzystali kupcy. Na tym pochyłym placu w XVI wieku powstał ratusz, który jednak nie przetrwał do naszych czasów. Rolę siedziby władz miejskich po wyburzeniu tej budowli przejęła jedna z piękniejszych kamienic mieszczańskich, jakie powstały w centralnej części Przemyśla. Jakie atrakcje są najważniejsze na współczesnym rynku? Wielkie wrażenie na wszystkich gościach zwiedzających to miasto robi ławeczka Dobrego Wojaka Szwejka. Jest ona jednym z najbardziej charakterystycznych pomników w Przemyślu oraz jednym z głównym motywów pamiątkowych zdjęć z tego miasta. Warto też zwrócić uwagę na słynny Pomnik Niedźwiedzia, stanowiący ozdobę miejskiej fontanny.

Skarby Przemyśla: z wizytą w greckokatolickiej katedrze św. Jana Chrzciciela

Bliskość ciekawych zabytków sakralnych oraz malownicze otoczenie sprawiają, że pobyt na rynku w Przemyślu może każdemu z nas dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. To miejsce, które z pewnością warto odwiedzić w czasie pobytu na terenie Podkarpacia – magicznej krainy, która może się pochwalić wieloma pięknymi miastami o długiej i ciekawej przeszłości.