Dla ciekawych

Międzygórze- upadający kurort

Międzygórze- upadający kurort

Są miejsca, które kiedyś przyciągały wielu turystów, a dzisiaj ich raczej odstraszają. Do takich miejsc zdecydowanie należy leżące w Kotlinie Kłodzkiej Międzygórze.

Jest to niewielkie miasteczko turystyczne położone w u stóp Masywu Śnieżnika. Okolice Międzygórza obrastają w atrakcje, których trudno szukać gdzie indzie, jednak ruch turystyczny coraz bardziej zamiera.

W pobliżu centrum ośrodka turystycznego znajduje się niezwykle malowniczy wodospad Wilczki. Najbliższe okolice wodospadu należą do parku krajobrazowego. Sam wodospad można podziwiać zarówno z mostu, jak i ze specjalnie przygotowanych do tego tarasów. Do tych tarasów prowadzą schody, a tarasy otoczone są barierkami.

Kolejną ciekawą atrakcja turystyczną jest Ogród Bajek. Można do niego dotrzeć zarówno czerwonym, jak i żółtym szlakiem. W ogrodzie znajdują się drewniane figury przedstawiające postacie z bajek zarówno starego, jak i młodego pokolenia. Można sobie zrobić zdjęcie ze Shrekiem, Bolkiem i Lolkiem, Różową Panterą, czy Spanche Bobem. Wraz z rozwojem filmów animowanych, co bardziej znane postacie są uwieczniane jako drewniane rzeźby.

Nieopodal, jakieś 25 minut drogi od Ogrodu Bajek znajduje się sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej. Pielgrzymi oddają tam cześć Matce Boskiej z dzieciątkiem Jezus. Z tarasów sanktuarium jest niesamowity widok na Kotlinę Kłodzką.

Zawitaj też pod adres rzeszowinfo.pl, żeby znaleźć więcej niesamowitych miejsc do zwiedzenia w naszej wspaniałej Polsce.

Ciężko określić przyczynę upadku Międzygórza. Jest ich na pewno kilka, ale głównymi są niedoinwestowanie. Brak ośrodków narciarskich stanowi o tym, że Międzygórze jest ośrodkiem tylko sezonowym. Do tego dochodzi brak reklamy, przez co mało kto dzisiaj wie, że istnieje taki ośrodek, który ma niewykorzystany potencjał na bardzo ciekawy wypoczynek.