Atrakcje

Przemyśl i jego atrakcje: Kopiec Tatarski

Przemyśl i jego atrakcje: Kopiec Tatarski

Choć na terenie Przemyśla nie można narzekać na brak atrakcji, ta cieszy się wyjątkowym powodzeniem. Kopiec Tatarski to z jednej strony wspaniały punkt widokowy, z drugiej – miejsce kuszące swą tajemniczością. Dlaczego w czasie wycieczki po tak pięknym mieście, jakim jest Przemyśl, warto odwiedzić to miejsce?

Najwyższy punkt na terenie miasta to wspaniały punkt widokowy, z którego można podziwiać Przemyśl i jego starówkę. O jakim wydarzeniu ma nam jednak przypominać ten kopiec? Teorii na temat jego powstania jest wiele. Jedna z nich głosi, iż w tym właśnie miejscu w XVI wieku pokonano Tatarów, inna – iż jest to pochodzący z VIII wieku kurhan lechickiego księcia Przemysła – założyciela Przemyśla. Istnieją też teorie, zgodnie z którymi punkt ten był wykorzystywany jako miejsce do prowadzenia obserwacji i wysyłania sygnałów. Kopiec Tatarski mógł też w dawnych czasach pełnić funkcje sakralne, będąc miejscem kultu słowiańskich bogów. A jak było w rzeczywistości? Tego nie wie nikt.

Przemyśl to miasto kuszące tajemniczością i piękną okolicą. Kto w czasie wycieczki chce poczuć wyjątkową atmosferę tego miasta, ten koniecznie powinien odwiedzić tutejszy Kopiec Tatarski. To wyjątkowe miejsce, które może oczarować każdego.