Atrakcje

Przemyśl czeka na rowerzystów

Przemyśl czeka na rowerzystów

Popularny rower to idealny środek transportu dla tych, dla których turystyka i aktywny wypoczynek to ulubione metody spędzania wolnego czasu. Wycieczki rowerowe w rejonie tak ciekawego miasta, jakim jest Przemyśl, to wspaniała przygoda dla każdego. Tutejsze trasy rowerowe zostały wyznaczone w taki sposób, by każdy w czasie wycieczki mógł zobaczyć te obiekty, dzięki którym Przemyśl stał się miastem tak popularnym w oczach turystów. Gdzie warto się wybrać na rowerze?

Oficjalna strony miasta Przemyśl

Najciekawsze trasy rowerowe to te, które prowadzą po fortach Twierdzy Przemyśl. To one są jedną z najważniejszych atrakcji w tej części miasta, to im turyści tak chętnie poświęcają swój wolny czas. Wycieczki tymi trasami można oczywiści poszerzyć o inne atrakcje. Kusi m. in. Arboretum Bolestraszyce, przyciąga też słynna Góra Wapielnica. Inną atrakcją dla tych, którzy chcą podziwiać Przemyśl i jego okolice z rowerowego siodełka, będą wycieczki „Śladami Dobrego Wojaka Szwejka”. Ten szlak rowerowy ma aż 60 km długości i prowadzi aż do Medyki. Miłośnicy jazdy na rowerze i historii mogą też planować wycieczki w oparciu o trasę znaną jako szlak „Śladami Nadsańskich Bunkrów”. To nie lada gratka dla wszystkich miłośników fortyfikacji oraz dla tych, którzy chcą poznać Przemyśl i najpiękniejsze miejsca w jego okolicy.

Jeden komentarz

  1. Fajnie, że infrastruktura miasta jest przygotowania na rowerzystów. Jest to najlepsza metoda zwiedzania, można przemieszczać się w szybkim czasie, jednocześnie zatrzymując się w dowolnym miejscu,

Dodaj komentarz