Miasto Przemyśl

Przemyśl: co warto zobaczyć w tym mieście?

Przemyśl: co warto zobaczyć w tym mieście?

Jest jednym z najważniejszych i najpiękniejszych ośrodków miejskich, jakimi może na oczarować Podkarpacie, a wycieczki po jego terenie mogą się dla wielu z nas okazać jedyną w swoim rodzaju lekcją historii. Przemyśl, bo o nim mowa, wzbudza zachwyt zarówno swą zabudową, jak i ciekawymi placówkami muzealnymi. Co warto wiedzieć o tym mieście? Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę w trakcie pobytu na jego terenie?

Z kart historii – Przemyśl i jego dzieje
Przemyśl przyciąga malowniczą okolicą i historią, dzięki czemu staje się atrakcyjnym celem wycieczki dla wielu z nas. Co wiemy na temat przeszłości tego miasta? Wiadomo, że jego historia sięga przynajmniej X wieku, przy czym w pierwszych wiekach swej historii Przemyśl był przedmiotem rywalizacji pomiędzy książętami kijowskimi, ruskimi oraz królami Polski. Aż do czasu rozbiorów było to miasto królewskie, uznawane za jeden z najważniejszych ośrodków na terenie ówczesnego województwa ruskiego. Dziś jest to spokojne miasto, mogące się pochwalić pięknymi widokami na dolinę Sanu, wspaniałą atmosferą oraz ogromną ilością zabytków, które w ciekawy sposób przypominają o czasach świetności Przemyśla.

Przemyśl dla ciekawych: Zniesienie

Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę w tym mieście?
Ciekawych zabytków oraz placówek muzealnych, którym w trakcie wizyty w Przemyślu warto poświęcić swój czas, jest sporo. Wspaniałym klimatem może się pochwalić tutejsza starówka, kusząca ciekawym rynkiem oraz wieloma kamienicami o ogromnej wartości historycznej. W pobliżu rynku czekają cenne zabytki sakralne, w tym cerkiew bizantyjsko-ukraińska oraz archikatedra, do której warto zajrzeć ze względu na alabastrową figurkę Matki Bożej Jackowej. Zamek z czasów króla Kazimierza Wielkiego oraz tak ciekawe muzea, jak Muzeum Dzwonów i Fajek czy Muzeum Archidiecezjalne – oto kolejne atrakcje, dzięki którym nikomu z nas nuda w tym mieście nie zagrozi. Kto znajdzie tanie noclegi w Przemyślu, ten będzie mógł urządzać ciekawe wycieczki po jego najbliższej okolicy. Kusi ona wieloma ciekawymi fortyfikacjami, będącymi pamiątkami po słynnej Twierdzy Przemyśl, drewnianymi cerkwiami oraz takimi ciekawostkami, jak ogród botaniczny w Bolestraszycach.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz